راهنمای خرید یخچال با کیفیت ایرانی

چه مجرد باشید و چه در یک خانواده مشترک زندگی می‌کنید، همیشه به یک یخچال نیاز دارید. اما خرید یخچال مناسب برای شما آسان نیست. جنبه های زیادی وجود دارد که از اندازه گرفته تا سبک درب، بهره وری انرژی، برند و قیمت باید در نظر گرفته شود. در اینجا یک راهنمای خرید یخچال آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا یخچال مناسب ایرانی را انتخاب کنید. اگر با بودجه کم خرید می‌کنید، توصیه می‌کنیم ویژگی‌های ضروری خود را اولویت‌بندی کنید و روی مدل‌هایی تمرکز کنید که دارای دو یا سه اولویت برتر هستند، هر چه فهرست خواسته های شما طولانی تر باشد، در یافتن مدل هایی که معیارهای شما را برآورده می‌کنند، مشکل بیشتری خواهید داشت.

 

هزینه را در نظر بگیرید

هزینه اصلی ترین عامل در خرید یخچال می‌باشد و یخچال های ساید بای ساید نسبت به یخچال های دو درب از قیمت بالاتری برخوردار هستند. بنابراین در ابتدای تصمیمی که می‌خواهید بودجه مورد نظر را تعیین کنید و طبق آن یخچال مورد نظر را انتخاب کنید.

اندازه را مد نظر بگیرید

قبل از اینکه بخواهید یخچال بخرید، مطمئن شوید که اندازه آن در آشپزخانه شما مناسب است، به خصوص اگر طراحی ساید داشته باشد. ظرفیت یک یخچال بر حسب لیتر ذکر شده است. برای خانواده‌های بزرگ‌تر، یخچال بزرگ‌تر منطقی‌تر است، حتی اگر هزینه بیشتری داشته باشد. اگر مجرد هستید و در اتاق اجاره ای زندگی می‌کنید، گزینه مینی یخچال نیز وجود دارد.

یک سبک را انتخاب کنید

انواع سبک یخچال

 

یخچال ساید بای ساید

مدل دو درب گزینه ای ایده آل برای کسانی است که دوست دارند مواد غذایی خود را به صورت عمده خریداری کنند. با فریزر که تقریباً نیمی از دستگاه را اشغال می‌کند، می‌توانید انتظار داشته باشید که بیشتر غذاهای منجمد خانواده شما از جمله غذاهای آماده، گوشت، بستنی و مرغ را در خود جای دهند. قطعات یخچال های ساید بای ساید همچنین فضای فریزر  را با چیدمان های عمودی ارائه می‌دهند تا بتوانید درست زمانی که در را باز می‌کنید آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

قانع کننده تر از همه، با حداکثر عرض یخچال تقریباً 40 اینچ، مدل های ساید بای ساید دارای بیشترین ظرفیت کلی در بین هر سبک یخچالی هستند که آنها را به یک رقیب قوی برای خانواده های بزرگتر تبدیل می‌کند. به عنوان نوعی شاهکار، علیرغم فضای ذخیره سازی عالی ، یخچال های ساید بای ساید گزینه ای کارآمد برای فضاهای جمع و جور یا چیدمان های پیچیده آشپزخانه در نظر گرفته می‌شوند.

از جمله معایب این نوع یخچال این است که نمی‌توان مواد خوراکی عریض و یا اقلامی با شکل عجیب و غریب را در خود جای دهد، زیرا یخچال و فریزر هر دو نسبت به محفظه های مدل های دیگر باریک تر هستند.

یخچال فریزر پایین

همانطور که ممکن است از نام آنها حدس بزنید، یخچال های فریزر پایین دارای یک فریزر کشویی در سطح پایین دستگاه هستند، اما بر خلاف مدل های درب فرانسوی، آنها فقط یک درب یخچال دارند. این سبک یخچال که به چیدمان عالی دارد، دسترسی آسان به مواردی را که اغلب به آنها نیاز دارید را به شما می‌دهد. و در مقایسه با همتای فریزر بالایی خود، این نوع یخچال معمولاً ظرفیت بیشتری در محفظه فریزر دارد.

 

یخچال های فروشگاه مدرن

یخچال فریزر بالا

گاهی اوقات، شما نمی‌توانید طراحی کلاسیک را شکست دهید. یخچال فریزر بالا که قدمت زیادی دارد، دارای محفظه یخچال بزرگتر در قسمت پایین است و یک محفظه کوچک یخ نیز درست در بالای آن قرار دارد. در بسیاری از آشپزخانه‌های مسکونی به دلیل مقرون به صرفه بودن، می‌توانید از این مدل یخچال استفاده کنید.

یخچال فریزرهای بالایی مانند مدل های فریزر پایینی مشکلی برعکس دارند، زیرا ممکن است شما را مجبور کنند بدن خود را خم کنید تا به مواد غذایی دسترسی پیدا کنید. قفسه های پایینی و کشوها ممکن است شما را مجبور کنند برای باز کردن، بستن و تمیز کردنشان خم شوید.

توجه به برچسب انرژی

یکی از موارد مهم خرید یخچال، میزان مصرف انرژی آن می‌باشد؛ هر چقدر که یخچال بزرگ‌تر باشد، انرژی بیشتری را مصرف می‌کند. در بین انواع یخچال، یخچال‌های فریزر پایین از انرژی کمتری استفاده می‌کنند. یخچال‌های خوب معمولاً برچسب انرژی A یا A+ و بالاتر را دارند؛ بهترین یخچال‌ها از برچسب انرژی A+++ برخوردار هستند.

نوع کمپرسور

کمپرسور یخچال فریزر

 

یکی دیگر از موارد مهم راهنمای خرید یخچال که باید به آن توجه کرد، کمپرسور یخچال می‌باشد. یک یخچال بسته به کمپرسور به کار رفته در آن، می‌تواند صدا و انرژی مصرفی متغیری را داشته باشد.

کمپرسور خطی

در یخچال‌های مدرن از کمپرسور خطی استفاده می‌شود که صدای کمتری را تولید کرده و همچنین میزان مصرف انرژی آن کمتر می‌باشد. یخچال‌هایی که از کمپرسور خطی استفاده می‌کنند، یک گزینه خوب برای منزل می‌باشند.

کمپرسور پیستونی

بر خلاف یخچال‌های مدرن‌تر که از کمپرسور خطی استفاده می‌کنند، یخچال‌های قدیمی از کمپرسور پیستونی استفاده می‌کنند که انرژی زیادی را مصرف و صدای زیادی را تولید می‌کنند.

 

تماس با ما

اگر بودجه کافی ندارید یکی از گزینه‌ها این است که یک یخچال قسطی بخرید. شما می‌توانید با راحت ترین شرایط ممکن اقدام به خرید انواع یخچال ایرانی با قیمتی عالی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مجموعه فروشگاه مدرن تماس حاصل نمایید.

راهنمای خرید یخچال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *